logo
Gemeente
Amsterdam

Buurtbudget Westerpark

Leer koken met Aicha

Aicha Chaaoui
16-12-2024 13:17 | Sociaal | Spaarndammerbuurt

Status

Initiatief ingediend
Initiatief op agenda
Initiatief besproken
Budget toegekend

Dit initiatief heeft goedkeuring van de adviesgroep! De indiener kan subsidie aanvragen om het project te realiseren. Uitspraak van de adviesgroep: NAV de adviesgroepvergadering waren er vragen gesteld, daar is antwoord op gegeven zie hieronder waardoor de aanvraag is gehonoreerd Iedere week zullen er 12-18 mensen op de dinsdag en zaterdag aanwezig zijn. Het zal per keer verschillen wie er aanwezig zijn. Het zijn dus niet altijd dezelfde mensen. De eigen bijdrage is niet opgenomen in de begroting. Deze word gebruikt voor de reiskosten naar de winkels, extra onvoorziene uitgaves zoals bijv een verjaardagscadeautje voor een bezoeker, extra eten of voor bakjes etc om eten mee te geven.



Tijdens Aichadinsdag lunches bereiden en met buurtbewoners eten + maandelijks voorlichting, zaterdags kookworkshops.

Wie

Dit word uitgevoerd en georganiseerd door 6 vrijwilligsters en Aicha uit de Spaarndammerbuurt, Combiwel Buurtwerk ondersteunt. Elke dinsdagochtend en zaterdagmiddag in Huis vd Wijk De Horizon. AichaDinsdag is een internationale, gezonde lunch, de laatste dinsdag van de maand is het een gezond ontbijt met erna een voorlichting die ik geef. (In het Nederlands en in het Arabisch). Op de zaterdagmiddagen betreft het kookworkshops. (De nodige diplomas heb ik behaald).

Wat

We bereiken sociale minima uit de buurt, alleenstaanden, allerlei mensen. We willen onze kennis over gezond koken delen, dit met ze koken en dit ook samen nuttigen. De onderlinge samenhang weer laten ontstaan en voortzetten, mensen die het moeilijk hebben 'uit huis' krijgen. Elkaar laten ontmoeten en ze motiveren op gezondheid te letten. Bovendien proberen we low-budget inkopen te doen, ook dat lichten we toe. De deelnemers betalen 4 euro p.p voor de lunches, 1 euro voor het maandelijkse ontbijt.. (Hiermee redden we alle boodschappen niet, deze staan ook in deze begroting.) We denken ook dat dit goed is voor de buurt omdat we merken dat hier behoefte aan is, er wordt gevraagd, 'wanneer beginnen jullie weer?' Ons plan is in februari 2025 te beginnen.
2 keer in 13 weken.

Hoe

Via de agenda van De Horizon, een flyer, via Facebook, van mond tot mond reclame en Aicha Dinsdag is al bekend in de buurt.

Waar

Totale kosten van initiatief:

€ 3.625,00

Toegekend buurtbudget:

€ 3.625,00

Wat vindt u?

"Had je ook al gedacht aan..."
"Ik wil graag helpen met..."
"Ik steun dit initiatief, want..."
"Maar hoe zit het dan met..."
We ontvangen graag reacties van buurtbewoners!
Reageer

Delen

Reacties

Log in om een reactie te plaatsen:

Inloggen of registreren

Nog geen reacties