Dit initiatief heeft goedkeuring van de adviesgroep! De indiener kan subsidie aanvragen om het project te realiseren. Uitspraak van de adviesgroep: NAV Adviesgroepergadering 20 januari 2025 jl. aanvraag gehonoreerd
Welzijnsweekend met meditatie, yoga, masterclasses, Ayurvedische massage, concerten en counseling. Gratis deelname.
Met veel voldoening kijken Laszlo en Tamar terug op een geslaagd welzijnsweekend in De Horizon in juli 2024, waarin ten minste 30 Amsterdammers, waarvan ten minste 15 buurtbewoners, kosteloos deelnamen aan een programma met: meditatie, yoga, masterclasses, Ayurvedische massage, concerten en counseling. Het programma heeft vervolg gekregen met tweewekelijkse (gratis) meditatiesessies in De Horizon die begeleid worden door Tamar en Laszlo op maandagen om 16:30, waaraan een kleine, maar groeiende groep buurtbewoners deelneemt.
Tamar en Laszlo nemen nu acht jaar deel aan de unieke programma's van Toscaanse meditatiemeester en Ayurvedisch exprert Satguru Sirio Ji (53 jaar ervaring) en Ayurvedisch therapeute en yoga-instructrice Dori Ji. Sirio Ji en Dori Ji hebben samen een unieke holistische methode ontwikkelt die mensen over de hele wereld helpt bij het ervaren van een gezondere binnenwereld en meer algeheel welzijn. Denk aan: stressreductie, verminderen van angst en depressie, het verhogen van aandacht en concentratie, meer leven in het hier en nu, beter slapen, meer innerlijke stabiliteit, meer richting in en voldoening uit het leven. Zij maken hierbij gebruik van meditatie, zang en muziek, yoga en gesprekstechniek. Zij verbinden geen kosten aan hun diensten. Hun enige bedoeling is welzijn delen met anderen. (Hun betaalde professie was/is Ayurvedische therapie. Dori Ji beoefent deze professie nog steeds en het weekend zal afgesloten worden met gratis therapieën van haar.) Het programma dat zij vorig jaar in De Horizon begeleidden viel in de smaak bij buurtbewoners en vraagt om meer! Hun decennialange ervaring en expertise op het gebied van welzijn en hun filosofie dat dit beschikbaar zou moeten zijn voor iedereen is onvervangbaar.
Het initiatief zal het laatste weekend van juni plaatsvinden. Het programma:
Vrijdagavond 27 juni
19:00 – 21:30 Concert met zang, Indiase snaar- en percussie-instrumenten en begeleide meditatie.
Zaterdag 28 juni
8:00 – 10:00 Ochtend meditatiesessie
10:00 – 11:00 Ontbijt en pauze
11:00 – 13:30 Yogasessie begeleid door yoga-instructrice Dori Ji. De yogasessie wordt gevolgd door een meditatiesessie begeleid door Sirio Ji.
13:30 – 15:00 Warme Lunch en pauze
15:00 – 16:00 In gesprek met Dori Ji. Onder het genot van een kop thee krijgen de deelnemers in dit uur de kans om in gespreksvorm meer helderheid te krijgen over hoe zij evenwichtiger in het leven kunnen staan.
16:30 – 19:00 Masterclass – In deze masterclass deelt Satguru Sirio Ji zijn decennialange ervaring op het gebied van meditatie en geestelijk en lichamelijk welzijn. In het praktische deel van de masterclass brengen we meditatie in praktijk. Aan het einde is er de gelegenheid tot het stellen van vragen.
19:00 – 20:00 Diner en pauze.
20:00 – 21:30 Concert
Zondag 28 juni
Vergelijkbare programma-onderdelen met één verschil:
14:00 – 16:45 Persoonlijke counselingsessies en Ayurvedische therapieën. (15 minuten per persoon.)
Uit onze ervaring van vorig jaar blijkt dat het programma buurtbewoners met vergelijkbare interesses bij elkaar brengt en hen een unieke welzijnservaring bezorgd, waar veel van hen anders geen toegang tot zouden hebben. Dergelijke programma's kosten meestal veel geld en is daarom voor veel mensen - vooral in de Spaarndammerbuurt - geen optie. Onze filosofie is dat welzijn geen geld zou moeten kosten. Iemand met genoeg geld is het niet meer waard zich goed te voelen dan iemand met minder geld.
Wij delen hieronder enkele reacties van buurtbewoners op het programma in juli 2024 en onze meditatiesessies in De Horizon:
Marja: “Dag lief mens, heb zo genoten van die spirituele 2 dagen in de Horizon. meer vertrouwen gekregen in de mens en begin het mediteren beter te begrijpen. zoveel liefde stralen jullie uit warm welkom met heerlijke limonade en zoete snack, met zorg voorbereid. namaste voor de spirituele verrijking die opeens in mijn leven kwam, spiritualiteit komt naar je toe, als jij daarvoor klaar bent. ben een heel dankbaar mens.”
Carla: “Wat een heerlijk dagje. Ik kom echt weer helemaal tot mezelf zo.”
Asha: “Rustgevend.”
Yvette: “Heel ontspannend.”
Karin: “Het was meer dan bijzonder. Als ik het in woorden probeer uit te drukken dan ontkracht ik de ervaring alleen maar. Ik ben jullie heel dankbaar. ”
Stijnie: “Dit raakt me diep.”
Anoniem: “Ik krijg een brok in mijn keel als hij zingt.”
We hebben bekendheid gegenereerd met ons eerste welzijnsweekend in 2024, waar ca. 40 buurtbewoners zich voor opgaven en tenminste 15 buurtbewoners kwamen. We laten het lichtje dat we toen hebben opgestoken branden door onze tweewekelijkse meditatiesessies in De Horizon, wat in de eerste plaats goede gelegenheden zijn ons initiatief onder de aandacht te brengen. Omdat we tweewekelijks in De Horizon zijn, spreken we hier regelmatig mensen - bijv. van de schrijfclub Kantlijn - die we uitnodigen voor onze sessies en die we ook zullen uitnodigen voor het omschreven initiatief.
Wat we verder aan PR hopen te doen:
• Actief mensen uit te nodigen bij een stand voor de ingang van het Zaandammerplein met thee, dadelballetjes en flyers (zachte muziek draaiend), en op andere openbare plekken, zoals speeltuinen en de ingang van de Albert Heijn. Of mensen uit te nodigen tijdens andere activiteiten in De Horizon, zoals buurtbuik.
• Flyers neer te leggen in buurthuizen en andere publieke plekken in de buurt en omringende buurten. Marieke – oud-medewerker Combiwel Buurtwerk – heeft ons een handige PR-lijst gegeven.
• Online: Facebook, Nextdoor, Combiwel buurtwerk website, Meet-Up, Eventbrite etc. We hopen hierbij gebruik te kunnen maken van de kanalen van Combiwel Buurtwerk en hun ervaring hierbij.
• Staatskrant: in hun agenda en middels een persbericht. Westkrant: een advertentie.
• Posters ophangen op wildplakpalen.
Totale kosten van initiatief:
€ 1.552,00
Dit initiatief heeft goedkeuring van de adviesgroep! De indiener kan subsidie aanvragen om het project te realiseren. Uitspraak van de adviesgroep: NAV Adviesgroepergadering 20 januari 2025 jl. aanvraag gehonoreerd
Log in om een reactie te plaatsen:
Inloggen of registreren
Nog geen reacties