Spring naar inhoud
logo
Gemeente
Amsterdam

Buurtbudget Westerpark

Initiatief ingediend

Status

Dit initiatief is ingediend, maar staat nog niet op de agenda van de adviesgroep om besproken te worden. De gebiedsmakelaar kijkt eerst nog even mee.

Tijd voor Creativiteit 2025 - 2026

Door: Mireille Buldeo Rai
9 september 2025

Gezamenlijk met andere bewoners 1 x pw, creatief bezig zijn in de Spaarndammerbuurt onder begeleiding van een kunstenaar


Wie 

Combiwel Buurtwerk ondersteunt en faciliteert dit initiatief, de bewoners en de kunstdocent. 
 
De docent, woonachtig in de buurt en ervaring met lesgeven, coördineert en organiseert en geeft uitleg, doet voorstellen, begeleidt, luistert en zorgt voor veiligheid. De docent heeft veel ervaring met het werken met kwetsbare groepen, mensen met burn-out, dementie, autisme, depressie etc en dat is nodig voor deze doelgroep, vandaar dat de workshops niet door vrijwilligers geleid wordt. 
 
Het betreft nu de periode september, oktober, november, december 2025, januari, februari, maart, april, mei, juni, juli, augustus 2026, elke week op donderdagmiddag, behalve vakantie- en feestdagen. 


Wat 

Het belangrijkste doel is om mensen in alle rust en gezelligheid creatief bezig te laten zijn met elkaar. Buurtbinding is daarbij belangrijk; de sociale samenhang en creatief bezig zijn is vaak de drijfveer (d.m.v. tekenen, schilderen, schetsen, mixed media). Er wordt met verschillende materialen gewerkt en op een toegankelijke manier kennis met kunst en cultuur mogelijk gemaakt. 
 
Mensen leren elkaar kennen en waarderen elkaar. De samenstelling van de groep is multicultureel en er is uitwisseling van ideeën, inzichten en enthousiasme. 


Hoe 

De eigen bijdrage is 3 euro pp. 
De workshop wordt kenbaar gemaakt via de agenda van de Horizon en andere buurtcentra en samenkomstplekken (papieren agenda + website), De Staatskrant, via flyers, via-via, mond-tot-mond reclame, en de buurtwerkers en social media 



Begroting

Begroting Kostenpost Bedrag Huur locatie X (€86,- per dagdeel x2) € 0,00 Kosten gediplomeerd docent 47 x 3 x 42,5 = € 5.992,50 Aanschaf materiaal (bijv. decoratie, planten, gereedschap) € 250,00 Inkomsten 47 x 3 x 6 € -846,00 Totaal aangevraagd buurtbudget € 5.396,50

Translate

Login om verder te gaan

Hou mij op de hoogte




Geef mij een nieuwe code

Annuleren