Dit initiatief heeft goedkeuring van de adviesgroep! De indiener kan subsidie aanvragen om het project te realiseren. Uitspraak van de adviesgroep: Beste Esma, je aanvraag is goedgekeurd door de adviesgroep. je kunt nu subsidie gaan aanvragen via bijgaande link: https://www.amsterdam.nl/subsidies/subsidieregelingen/subsidie-buurtbudgetten/ Veel plezier met de spaargroep! hartelijke groet, Henny de Kok
Ik begeleid een spaarkring in Oud-West; een kleine community waar financiële gezondheid centraal staat
Ik, Esma Mansour, begeleid nu ongeveer vier jaar verschillende spaarkringen in Amsterdam. Spaarkringen zijn kleine gemeenschappen waar samen nadenken over financiële gezondheid aan bod komt. Maar, dat is niet het belangrijkste onderdeel. Het gaat ook om het delen van persoonlijke verhalen, vertrouwen, vriendschap en culturele uitwisseling. De spaarkring is op maandagmiddag van 13:30-15:30 in de Havelaar.
De aanvraag die ik doe is voor het voortbestaan van de spaarkring in Oud-West. De andere spaarkringen in en rond Amsterdam die ik begeleid zijn voor doelgroepen waar een aparte subsidie voor bestaat, die heb ik in Oud-West niet. De organisatie Cash2Grow heeft één keer ondersteunt bij het opzetten, daarna heb ik alles zelf betaald. Dat gaat niet meer en de deelnemers wil ik geen bijdrage vragen vanwege hun financieel kwetsbare situatie.
Ik zou graag materialen (spaarboekjes) en wat eten en drinken ter ontvangst willen kunnen bieden. Dat is belangrijk om deelnemers over de drempel te brengen.
Er zijn momenteel 12 deelnemers, dat is voor nu ook de max qua ruimte. De deelnemers zijn mannen en vrouwen met hele diverse achtergronden zoals Marokkaans, Surinaams, Egyptisch. Maar wat ze gemeen hebben is leeftijd (wat ouder) en een kwetsbare financiële situatie. De spaarkring brengt deze mensen uit huis om iets goeds en gezelligs te ondernemen met elkaar. De groep helpt elkaar met ideeën om te sparen voor een goed persoonlijk doel. Na ongeveer 6 maanden zie je een positief resultaat bij veel deelnemers: onderling vertrouwen, hoop/perspectief en energie. Dat maakt ze sterker.
De spaarkring is bekend bij de deelnemers en er is momenteel geen ruimte voor een nieuwe groep.
Totale kosten van initiatief:
€ 1.149,00
Dit initiatief heeft goedkeuring van de adviesgroep! De indiener kan subsidie aanvragen om het project te realiseren. Uitspraak van de adviesgroep: Beste Esma, je aanvraag is goedgekeurd door de adviesgroep. je kunt nu subsidie gaan aanvragen via bijgaande link: https://www.amsterdam.nl/subsidies/subsidieregelingen/subsidie-buurtbudgetten/ Veel plezier met de spaargroep! hartelijke groet, Henny de Kok
Log in om een reactie te plaatsen:
Inloggen of registreren
Nog geen reacties