logo
Gemeente
Amsterdam

Buurtbudget Oud-West

Deel, speel, ruil en recycle festival in de Hallen

Conchita van Doorn
08-01-2025 12:39 | Kunst & cultuur, Jeugd, Sociaal | Bellamybuurt

Status

Initiatief ingediend
Initiatief op agenda
Initiatief besproken
Budget toegekend

Dit initiatief heeft goedkeuring van de adviesgroep! De indiener kan subsidie aanvragen om het project te realiseren. Uitspraak van de adviesgroep: Hi Conchita, je aanvraag is goedgekeurd door de adviesgroep. je kunt nu subsidie aan gaan vragen via bijgaande link: https://www.amsterdam.nl/subsidies/subsidieregelingen/subsidie-buurtbudgetten/ Succes met de voorbereidingen en tot ziens! groet Henny de Kok



Een weekendprogramma in West met een enorme speelgoed ruil, kinderkleding ruil en vele recycle workshops voor gezinnen.

Wie

Het initiatief wordt ingediend door Kris en Conchita van Stichting Motherhood Amsterdam.

Met onze events brengen we mensen (uit zeer verschillende sociale, economische en culturele achtergronden) op fysieke plekken en momenten samen. Deze momenten geven de kans aan bezoekers om samen te werken en bouwen aan gezamenlijke doelen die bijdragen aan een meer eerlijke, inclusieve en in balans zijnde samenleving. Hier leert men nieuwe vaardigheden, hier worden echte ontmoetingen gegenereerd, omdenken gestimuleerd en dit biedt een basis voor een samenleving waarin participatie, zelfredzaamheid en voor elkaar zorgen centraal staan. Voor de kinderen betekent dit een event waaraan iedereen mee kan doen, dat hun creativiteit en vindingrijkheid prikkelt en de juiste normen en waarden activeert. En ook niet onbelangrijk het biedt iedereen toegang tot mooie (vaak zo goed als nieuwe) speelgoed, spullen voor sport of school en kinderkleding.

Het doel van onze stichting is om families te leren omdenken, als in op een speelse en creatieve manier leren omgaan met problemen die spelen, of het nu gaat over oneerlijke verdeling, segregatie, eenzaamheid of klimaatangst. Zo weten we op een organische manier zichtbaar en integraal bij te dragen aan de sociale cohesie.
Wij zetten een kettingreactie in gang om mensen meer naar elkaar om te laten kijken door samen te delen en te geven. Dit kan zijn buren met verschillende achtergronden die vanaf dat moment meer contact hebben met elkaar, mensen die speelgoed blijven doorgeven en ruilen via school maar ook mensen die op ons event in contact komen met hulp/duurzame organisaties als buurtgezinnen, clothing loop of energiebesparende projecten. Kinderen die normaliter niet veel met kunst en cultuur in aanraking komen komen er hier wel mee in aanraking omdat ouders afkomen op de ruilmarkt en dan ook met de andere creatieve aspecten in aanraking komen aan de hand van de gratis workshops.

Het "Deel, speel, ruil en recycle festival" zal op 15 en 16 maart 2025, tussen 11:00 en 17:00 plaatsvinden in de Hallen.

Wat

Ondertussen zijn we niet alleen bekend in de buurt maar komen er ook Amsterdammers uit Oost, Nieuw West, Noord en zelfs van buiten de stad naar dit feest. Want het familie deel, speel, ruil en recycle festival is voor iedereen! Voor kinderen is het een speelparadijs waar ze leren hoe leuk het is om te delen en te geven, maar natuurlijk om ook iets leuks uit te kunnen zoeken. Tijdens de workshops leren ze van gerecyclede materialen iets heel moois te maken en ondertussen is er veel onderling contact tussen de ouders. Het is een feest om te zien hoe de buurt hier samenkomt. Verschillende afkomsten en culturen mengen zich moeiteloos. En voor de een is het financieel een steuntje in de rug dat kinderen door te ruilen niets "nieuws" nodig hebben, de ander komt langs vanuit een duurzaamheids overweging. Ruilen en geven brengt iedereen bij elkaar in een volledig laagdrempelig en natuurlijk gratis uitje voor de familie.

Afgelopen november mochten wij 15000 bezoekers verwachten verspreid over 2 dagen. Voor de voorjaars editie verwachten we iets minder mensen, tussen de 9.000 en 12.000

Hoe

Via onze eigen nieuwsbrief en social media kanalen.
Via de kanalen van onze communicatie partner De Hallen
Via de event kanalen van Gemeente Amsterdam
We vragen ook het Parool en andere platform weer ons te vermelden in de weekend tips

Waar

Totale kosten van initiatief:

€ 3.030,00

Toegekend buurtbudget:

€ 3.030,00

Wat vindt u?

"Had je ook al gedacht aan..."
"Ik wil graag helpen met..."
"Ik steun dit initiatief, want..."
"Maar hoe zit het dan met..."
We ontvangen graag reacties van buurtbewoners!
Reageer

Delen

Reacties

Log in om een reactie te plaatsen:

Inloggen of registreren

Nog geen reacties