Spring naar inhoud
logo
Gemeente
Amsterdam

Buurtbudget De Baarsjes

Initiatief ingediend

Status

Dit initiatief is ingediend, maar staat nog niet op de agenda van de adviesgroep om besproken te worden. De gebiedsmakelaar kijkt eerst nog even mee.

Memory merchandise & leesevent Sterre der Zee

Door: Tim Mooij-Knip
15 oktober 2025

Buurtheld Jan moet z'n iconische boekhandel tijdelijk uit. We maken zijn eerste 'merch' ooit en organiseren er een mooi lees-evenement bij

Wie Tim en Lotte, allebei buurtbewoners van De Baarsjes. Tim is kunstenaar en organiseerde eerder een tentoonstelling via het Buurtbudget (Hans Olivier) 
Lotte heeft ervaring als curator bij Huis Marseille en een groot netwerk in de culturele scene. Samen maken we hyperlokale solidarity-shirts met Jan en de maker van zijn originele website, gedrukt door Amsterdamse kunstenaar Jaap Scheeren.

Wanneer zal het initiatief plaatsvinden? Release-event in december 2025, van 15:00–18:00 bij Sterre der Zee. De shirts zijn alleen te koop in de winkel zelf. 

Wie en wat wilt u bereiken met uw initiatief? We willen Jan en Sterre der Zee steunen tijdens de verhuizing voor renovatie (maart 2026) en een tastbare herinnering achterlaten aan de sfeer van de boekhandel zoals hij in 43 jaar gegroeid is. Na de renovatie is dat toch anders. 

We maken 50 organische t-shirts met een ontwerp gebaseerd op de visuele identiteit van de boekhandel. Buurtbewoners krijgen een tastbare manier om solidariteit te tonen—een shirt dat je draagt en dat reclame maakt voor de winkel. Alle winst gaat naar Jan.

Waarom is uw initiatief goed voor de buurt? Sterre der Zee is 43 jaar een essentiële 'derde plek' waar buren elkaar ontmoeten. Dit project versterkt buurttrots, steunt een geliefde instelling financieel, en laat zien dat hyperlokale samenwerking werkt. Plus: het is duurzaam (organisch, lokaal gedrukt door Jaap Scheeren, pre-orders tegen waste).

Dit is geen commerciële branding—het is buurtsolidariteit via materiële cultuur. 

Hoeveel deelnemers verwacht u? 50–85 mensen bij het release-event. De shirts bereiken daarna een bredere groep via verkoop in de winkel.

Hoe gaat u uw initiatief onder de aandacht brengen? Posters en flyers in de buurt (cafés, buurtcentra, bibliotheek). Posts op Instagram via onze accounts en die van  Jaap Scheeren. We informeren De Westkrant en De Brug, en gebruiken buurtapps zoals Nextdoor. Na afloop delen we een fotoreportage om de buurt te laten zien hoe het was, en de shirts blijven op straat te zien bij iedereen die ze draagt!





Begroting

Bestanden

Translate

Login om verder te gaan

Hou mij op de hoogte




Geef mij een nieuwe code

Annuleren