Elke vrijdagochtend een gezellige buurtontmoetingsochtend voor ouderen in de Baarsjes met informatie, lief en leed delen
Wie
Mijn naam is Marie Irik, ik heb 40 jaar in het sociaal werk gewerkt, waarvan 30 jaar als leidinggevende in buurthuizen in met name Amsterdam West. Na mijn pensioen zet ik me nu in voor ouderen in West. Ik ben inmiddels drie jaar vrijwillig organisator en gastvrouw op de sociale ontmoetingsochtenden op de vrijdag in Buurtkamer Howard. Ook organiseer ik één maal per maand een bingo op deze plek.
Wat
Graag wil ik dat ouderen in de buurt een open en warme plek hebben om elkaar ongedwongen te ontmoeten. En waar ze vertrouwde gezichten zien. Mensen zien elkaar hier op regelmatige basis en kunnen daardoor meer dan alleen de oppervlakkige onderwerpen bespreken. In het afgelopen halfjaar zijn er bijvoorbeeld een aantal mensen uit ons midden overleden. Ook dit kan in deze kring besproken worden. Hoe ga je om met levensbeëindiging, wat zijn je gevoelens bij bijvoorbeeld euthanasie. Het helpt om dit te kunnen bespreken met gelijkgestemden. Wat zijn de opties als je ziek wordt, wat zijn goede hospices. Het zijn niet altijd 'leuke' gesprekken, maar wel belangrijk. Maar... er wordt ook gelachen, gezongen, er zijn feestjes als iemand jarig is. Lief & leed.
Op dit moment hebben we elke vrijdag tussen 12 á 14 bezoekers, veel meer kan deze opzet niet aan qua aandacht. Ik ben er altijd bij om de verbinding en continuïteit te waarborgen. Ook met Pasen e.d. zijn we open. Ik vraag ook een vergoeding voor parkeerkosten omdat er geen openbaar vervoer vanuit mijn huis net buiten Amsterdam naar de buurtkamer gaat en ik niet kan fietsen vanwege mijn COPD.
Hoe
We zetten het altijd op Facebook, er zijn flyers, er zijn posters en uiteraard werk mond-tot-mond reclame heel goed.