Spring naar inhoud
logo
Gemeente
Amsterdam

Buurtbudget De Baarsjes

Budget toegekend

Status

Dit initiatief heeft goedkeuring van de adviesgroep! De indiener kan subsidie aanvragen om het project te realiseren.

Doorgaan met de wekelijkse Stoelyoga 55+ in de Buurtkamer

Door: Frank Alexander
6 maart 2024

Ook in de rest van 2024 doorgaan met de wekelijkse Stoelyoga sessies in Buurtkamer Corantijn.

Wie

Sinds september 2017 wordt in Buurtkamer Corantijn Stoelyoga voor 55 plussers gegeven door docente Jenissi de Lange. Wekelijks op de dinsdagochtend.

Wat

De yogales van 1 uur wordt veelal met behulp van een stoel gedaan. De oefeningen zijn grofweg: het uitlijnen van het lichaam, rek en strekoefeningen, krachtoefeningen, de bewegingen samen laten gaan met de ademhaling en ontspanningsoefeningen. De oefeningen zijn er om kracht, souplesse en ontspanning in de inspanning te bevorderen bij de deelnemers. Na de les is er de mogelijkheid samen thee te drinken.
Doel is: meer bewegen en ontspanning bij 55-plussers en het opdoen en in stand houden van sociale contacten. Om gezondheids-bevordering bij de deelnemers te bewerkstelligen. Zodat zij zo lang mogelijk zelfstandig en met plezier thuis kunnen blijven wonen.
Er zijn momenteel 9 ingeschreven deelnemers maar die zijn niet altijd allemaal aanwezig, er is dus nog beperkt ruimte voor extra deelnemers.

Hoe

De stoelyoga wordt aangekondigd door posters op het raam en vermelding op de website en in de nieuwsbrief van Buurtkamer Corantijn. Jaarlijks organiseren we tijdens West Verbindt een proefles om extra publiciteit te genereren en zo nieuwe deelnemers te werven.



Translate

Login om verder te gaan

Hou mij op de hoogte




Geef mij een nieuwe code

Annuleren