De kinderen van Bos en Lommer gaan weer mooie dingen maken met tekenen, schilderen, animatie, film, en taal tijdens ‘Kunstles met Juftess’
WieSinds 15 jaar werk ik met kinderen en heb ik veel projecten in de wijk gedaan. Vanaf september 2022 ben ik actief met de kunstlessen met kinderen ‘Kunstles met Juf Tess’ in Huis van de Wijk de Mansvelt. Dit project doe ik als buurtbewoonster maar ook als professioneel kunstdocent. Mijn Nederlandse taallessen in de Mansvelt en Tagerijn lopen ook nog steeds goed. Ik heb ook een eigen website
www.juftess.nl Deze aanvraag is voor de periode van augustus 2025 t/m juli 2026 en de activiteiten vinden plaats in Huis van de Wijk de Mansvelt elke donderdagmiddag. Voor de kinderen, het buurthuis en mijzelf is de continuïteit van mijn lessen belangrijk zodat mijn project zich verder kan verankeren in de buurt en een vast onderdeel blijft van het programma.
WaarElke donderdagmiddag van 16:00-17:00 komen er kinderen uit de buurt naar de Mansvelt naar mijn kunstlessen. We tekenen, schilderen, we kleien en we maken animaties. Afgelopen jaar hebben we zelf een tipi-tent gemaakt met stof door te knippen, timmeren, tekenen, schilderen en we hebben gewerkt met stof, draad en naald. Deze staat nu in de kantine. Juf Anouk heeft hiervoor een paar gastlessen gegeven over werken met stof.
Verankering
De kunstlessen zijn ook een manier om goed gedrag te bespreken en mee te participeren in de buurt. In mijn lessen is veel aandacht voor structuur zodat de kinderen weten waar ze aan toe zijn en zo is er een fijne sfeer. De gehele periode vanaf september was een hele leuke en rustige groep waarin de kinderen zich echt konden ontwikkelen. Na januari zijn er wat nieuwe kinderen bij gekomen en ik heb meestal een volle groep van 14 kinderen. Door iets moois te maken werken we aan het zelfvertrouwen van het kind en kunnen ze trots zijn op wat ze gemaakt hebben. De kinderen leren hun eigen kracht kennen en ze verbreden hun horizon. De continuïteit van mijn programma in het buurthuis geeft structuur en veiligheid aan de kinderen en vormt een basis voor het programma van het buurthuis. Verder hebben de kinderen nieuwe Nederlandse woorden geleerd en heb ik de ouders betrokken bij de projecten. Een aantal van de moeders gaat ook naar mijn Nederlandse les op de vrijdagochtend. Halverwege de les krijgen de kinderen iets kleins te eten zoals stukjes appel of een cracker. Ik merkte dat de kinderen hier
behoefte aan hadden.
Mijn aandachtspunten voor het nieuwe jaar zijn samenwerking met verschillende netwerkpartners en een klassenassistent begeleiden.
Initiatief onder de aandacht
De belangrijkste manier om mijn initiatief onder de aandacht te brengen is mond-op-mond reclame en mijn flyers die op locatie liggen. Vorig jaar heb ik het filmpje ‘Eurpapa’ (onze kidsversie van het songfestival) laten zien op de opening van de Mansvelt en heb ik geschminkt. Verder heb ik een website:
www.juftess.nl die ik up-to-date houd. De ouders zijn lid van mijn groepsApp.
BegrotingHuur locatie (kosteloos bijdrage Combiwel)
Kosten gediplomeerd docent Tessa (€18,50 per uur x 2,5 uur x 40 weken) = €1850,-
Kosten gediplomeerd gastdocent Anouk van Geuns (3 x €25 per workshop) =€75,-
Drukken flyers en overige printkosten(€ 100,-)
Tussendoortje zoals banaan en crackers. (per jaar €75)
Kosten VOG (€41,35)
Aanschaf materiaal (€20,- per les x 40 weken)= €800,-
Inkomsten: € 5,- per kind 10 lessen, blokken van 4x 10 weken. =: 200
Totaal: 2741,35